Metin2 Bugdan Kurtulma
facebook mt2servers ico twitter ico google plus ico youtube ico

Metin2 Bugdan Kurtulma

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere bir çok pvp server sahibinin sorun yaşadığı bir konudan bahsedeceğiz. Peki nedir karakterin bugda kalması. Metin2 pvp serverlerde ve hatta orjinal serverlerde dahi karakterler bugda kalabilir bunun bir çok sebebi olabilir fakat bir çoğu server kaynaklıdır. Bizler sizelere bu sorunları nasıl aşacağınızı bu yazımızda anlatacağız. Öncelikle server sahiplerinin yapması gerekenler:
1.Serverinizin RAM'i düşükse çok fazla map kullanmayınız. Metin2 pvp serverler her ne kadar azda kaynak kullansa oyuncu sayınız artıp ram sayınız yeterli gelmediği durumlarda böyle sorunlar baş gösterecektir.
2.Map dosyalarınızın çalıştığınızdan veya map klasöründeki dosyanızda sorun olmadığından emin olun. regen.txt vs. dosyalarda. Çünkü bunlarda sorun olması mapi bugda bıracak ve oyuncu ışınlandığında oraya ışınlayacak fakat oyun mapi açmayacaktır.
3.Oyuncularınıza düzgün packler veriniz. Bu packler oyuncular için çok önemlidir packlerin boyutları genelde çok düşüktür 3-5mb arası. Oyuncularınıza bunları ek[Bu kelime yasaklıdır]siz vermeniz halinizde genel itibari ile client ve server uyumu olacağı için sorun yaşamayacaksınızdır.
4.Kişinin karakteri bugda kaldı ise oyuncunuza sitenizden bugdan çıkartma imkanı tanıyın. Sebebi oyuncumuzun mağdur olmamasıdır. Hiç kimse her dk her sn bilgisayar başında olup yüzlerce oyuncu ile aynı anda iletişime geçemez. Bu yüzden oyuncunuz bugda kaldığında size ihtiyaç duymadan siteden işlemini halledebilsin.
5.Herşeyi yaptık oyuncumuz bugdan çıkmıyor yapacağımız işlem gayet basittir. Sizlere anlatacağımız işlemleri sırası ile yaparsanız bir oyuncuyu veya bir çok oyuncuyu aynı anda bugdan çıkartabilirsiniz.

  • Öncelikle navicat bağlantımızı kuruyoruz buna buradaki yazımızda değinmiştik.
  • Sonrasında player veritabanına bağlanıyoruz aynı yazımızda bu kısımda mevcuttur.
  • Sonrasında query gireceğiz peki nasıl olacak bu query?

Öncelikle query nedir?
Türkçe karşılı "sorgu" olan kelimemiz. Aslında navicatte yani mysql de yaptığımız işlemlerin tümüdür. Biz bir npcdeki item fiyatı değiştirirken bile query gireriz aslında fakat programlar bu işlemleri arka planda yapacağı için çok fazla aşina olmamaktayız fakat bazı toplu işlemler için bunlar şarttır. Şimdi navicat programında query nasıl giriliyor buna değinelim.

Evet gördüğünüz gibi yukarıda Query isimli bir butonumuz var ona basıyoruz sonrasında New Query ve bu ekran gelmektedir.

Açıklamalarımız:

Sırası ile butonları ve alanları anlatalım.
Run: Kodumuzu query editor kısmına yazıyoruz ve sonrasında Run butonu ile çalışmasını sağlıyoruz.
Stop:Bu buton sorgu sonucu çok fazla gelirse durdurmamıza yarayacaktır.
New:Yeni bir query sayfası açacaktır.
Load: Kayıtlı query açmak için kullanılır.
Save:Devamlı kullanacağınız bir query kaydedip sürekli yazmamanızı sağlayacaktır.
Save as:Farklı kaydet seçeneğidir.

Bunlar bizler için gerekli olan ifadelerdir. Diğerleri işimize bu aşamada yaramayacaktır.

Şimdi kodlarımıza geçelim.

İlk durum bütün oyuncuları bugdan çıkartma:

UPDATE player.player SET X=951843;
UPDATE player.player SET Y=267493;
UPDATE player.player SET Z=0;
UPDATE player.player SET map_index=41;
UPDATE player.player SET exit_x=951843;
UPDATE player.player SET exit_y=267493;
UPDATE player.player SET exit_map_index=41;

Bu kodları yazıp veya kopyala yapıştırı yapıp sonrasında Run tuşuna basarsak serverınızın kalitesine bağlı olarak 20-30 saniye gibi kısa bir sürede bütün oyuncuları Mavi köyde Yüzbaşı önünde başlatacaktır. Bu işlemin hemen aktif olması için yapmanız gereken. Server kapalı konumdaki iken kodları girmeniz ve reboot atmanız gerekmektedir.
Şimdi diğer durum olan bir oyuncuyu bugdan çıkartma durumundan bahsedelim.

UPDATE player.player SET X=951843, Y=267493, Z=0, map_index=41, exit_x=951843, exit_y=267493, exit_map_index=41 WHERE name='OYUNCU ADI';

Evet arkadaşlar kodlarımız ve yapacaklarımız bunlardır bu kodlar sizi zor durumda bırakmaz asla en fazla mavi köye ışınlar bütün oyuncularınızı hiç bir veriniz kaybolmaz gördüğünüz gibi silme durumu kullanmadık sadece UPDATE kodunu kullanmış olduk.
İşlemleriniz bitti bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz iyi eğlenceler.

 

Tarih: 2014-11-12 18:47:29

Metin2 Bugdan Kurtulma YorumlarıMetin2 Pvp Serverler

Bu tür sistemler arasına yeni giren ve kısa zaman içerisinde en iyi tanıtım sitelerinden biri olan sitemiz siz pvp server oyuncularına ve pvp server kurucularına en iyi hizmeti verebilmek için eklenen metin2 pvp leri tek tek denetlemekte ve ondan sonra listelemekteyiz. Platformumuz 2014 yılında yayına girmiş ve kısa bir süre içinde geniş kitleye hitap etmeyi başarmış reklam verenleri memnun bırakmıştır. Tüm pvp serverler oyuncularına iyi oyunlar dileriz...

pvp serverlar | pvp serverler | metin2 pvp | metin2 pvp serverler | metin2 pvp serverler | pvp serverlar | sitemap
Metin2 pvp serverler

pvpmt2serversmetin2 pvp serverlar

metin2 pvp serverlar

pvp serverlar

serverlar
silkroad serverlar
emek serverlar
knight serverlar
knight pvp serverlar